ВСЕУКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ АФГАНІСТАНУ ТА АТО ПРОВЕЛА УРОЧИСТІ ЗАХОДИ

16 лютого, в м. Києві, в Центральному будинку офіцерів Збройних сил України, відбулось урочисте зібрання організоване Всеукраїнською Асоціацією ветеранів Афганістану та АТО, присвячене Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди відзначення 28-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан. Традиційно, на цю зустріч, з’їхались ветерани-«афганці» з усієї України. В заході взяв участь Президент України Петро Порошенко, керівники усіх силових відомств та інші посадові особи нашої держави.

 

В своїй промові, Глава держави наголосив: «Серед воїнів, які пройшли вогняне горнило Афганістану, більше ніж 160 тисяч наших земляків. Майже кожен четвертий серед загиблих – українець, і це понад 3300 осіб. Близько 8 тисяч наших з вами співвітчизників повернулися додому з важкими пораненнями або інвалідами», — сказав він.

Та відвага воїнів стала взірцем для сучасних захисників територіальної цілісності і незалежності України, наголосив Петро Порошенко. «Ваша мужність, сміливість, вірність присязі досі служать прикладом для нинішніх поколінь захисників Вітчизни», — сказав він.

 

Президент нагадав, що громадський рух афганців не залишився осторонь важливих для держави подій — він тісно пов'язаний з подіями, що відбулися три роки тому на Майдані Незалежності. «Організованість і рішучість ветеранів-афганців зіграли далеко не останню роль у Майдані Революції Гідності і в тому факті, що Майдан вистояв. Вдень на Майдані було багато людей. Але вночі багато хто з присутніх у цьому залі пам’ятає наші зустрічі в палатці 8-ї сотні, наші довгі розмови і тверду переконаність в нашій перемозі. Бо ніколи в афганців сумнівів у нашій перемозі не було», — зазначив Петро Порошенко.

Так само ветерани Афганістану стали на боротьбу з агресором, що також допомогло вистояти українському війську, констатував Глава держави. «Тут присутні ті, хто не за наказом, а за покликом серця виступив на захист суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України, коли на нашу землю прийшли російські загарбники. Це ваш бойовий досвід став надзвичайно цінним для перших кроків оновлений Збройних Сил України — в перші, найтяжчі, місяці цієї війни. Велика подяка і висока шана кожному з вас за це», — наголосив Президент.

Він зазначив, що через випробовування війною за незалежність сучасної України пройшли тисячі ветеранів-афганців, велика кількість з яких, і зараз продовжують служити у складі Збройних Сил, у складі Державної прикордонної служби України та передають бойовий досвід у складі Національної гвардії.

Серед героїв — ветеранів, які віддали життя, захищаючи Батьківщину, Петро Порошенко згадав легендарного командира "афганської" сотні Самооборони Майдану – нашого бойового побратима Олега Міхнюка, якому посмертно було присвоєно високе звання Героя України.

 

Глава держави висловив щиру подяку героям та їхнім родинам від всього українського народу, за подвиг і самопожертву. Їх пам’ять присутні вшанували хвилиною мовчання.

«Україна пишається своїми «воїнами-афганцями», побратимами інших воєнних конфліктів. Пишається вашою самопожертвою і самопожертвою усіх, хто добровільно і без жодних вагань став до зброї, щоб захистити державу, приєднався до загальнонаціонального волонтерського руху, який є важливим зараз і ще більш важливим був у перші місяці війни», — сказав він.

«Впевнений, що ви й надалі будете взірцем високого професіоналізму, лицарства і благородства», — сказав Петро Порошенко і побажав ветеранам та їх родинам здоров'я, щастя, добра і любові, здійснення усіх задумів та нових досягнень, а Україні та всьому українському народові – «миру на нашій благодатній українській землі».

 

З нагоди відзначення 28-ї річниці виведення військ з Афганістану та за вагомий особистий внесок у розвиток ветеранського руху, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового обов’язку, патріотичне виховання молоді та активну громадську діяльність Президент вручив воїнам-афганцям високі державні нагороди.

 

Крім того, велику кількість активістів ВАсВААТО було відзначено нагородами Міністерства оборони України.

 

Перед присутніми виступив голова Всеукраїнської Асоціації ветеранів Афганістану та АТО, народний депутат України, радник Президента України – Сергій КУНІЦИН.

В своїй промові, він привітав присутніх з Днем вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з 28-ю річницею виведення військ з Афганістану. Також голова ВАсВААТО підвів підсумки роботи Асоціації у 2016-му році та визначив напрямки діяльності організації у довгостроковій перспективі. Особливо було відзначено те, що з кожним днем Всеукраїнська Асоціація ветеранів Афганістану та АТО розростається, стає все більш потужною та впливовою, в її ряди входить все більше нових організацій, як "афганських", так і учасників бойових дій в АТО.

Окрасою вечора, став виступ народної артистки України – Оксани БІЛОЗІР. В свій час, ця прекрасна мужня жінка не одноразово була в Афганістані, а тепер і в зоні проведення АТО, своїми піснями підтримує наших бійців, надихає їх на перемогу.

На завершення урочистостей, уже традиційно, перед своїми бойовими побратимами, виступив з святковим концертом, відомий "афганський" гурт «КОНТИНГЕНТ». З величезним ентузіазмом присутні ветерани-«афганці» приймали кожну пісню у виконанні цього легендарного колективу! Прозвучало багато уже відомих і нових пісень,  не лише на «афганську» тематику, а й на теми нашого сьогодення. 

Урочисте зібрання, проведене Всеукраїнською Асоціацією ветеранів Афганістану та АТО до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та з нагоди 28-ї річниці виведення військ з Афганістану, пройшло та завершилось в надзвичайно піднесеній, дружній атмосфері, притаманній «афганському» бойовому братству!

ВІВАТ, ШУРАВІ!

Прес-служба ВАсВААТО