Комітет заслухав звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році в частині питань, віднесених до предмету відання Комітету

На засіданні Комітету 22 березня 2017 року були присутні Міністр соціальної політики України А.Рева, голова правління Пенсійного фонду України О.Зарудний, в. о. Голови Державної служби зайнятості В.Ярошенко, Голова Державної служби з питань праці Р.Чернега, інші представники центральних органів виконавчої влади, сторін соціального діалогу, громадськості та засобів масової інформації.

 

Представники Уряду звітували перед народними депутатами України –членами Комітету про результати виконаної ними роботи по напрямах у 2016 році.

Голова Комітету Л.Денісова на засіданні зосередила увагу, зокрема, на  важливих для суспільства питаннях, вирішити які необхідно Уряду  у 2017 році:

переорієнтація роботи державної служби зайнятості на сприяння у працевлаштуванні громадян;

стан дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці, зміна підходів до формування заробітної плати в бюджетній сфері;

реформування солідарної системи пенсійного страхування;

забезпечення доступних та сприятливих умов для отримання пенсій жителями, які проживають на непідконтрольній українській владі території Донецької, Луганської областей та внутрішньо переміщеними особами;

осучаснення розміру щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

 

Л.Денісова підкреслила, що вирішення багатьох проблем у сфері  соціального захисту працюючих громадян залежить і відякнайшвидшого прийняття проекту Трудового кодексу України.

Окремо Голова Комітету акцентувала увагу на тому, що з метою пришвидшення реформ у сфері охорони здоров’я та досягнення успішних результатів, що стали би відчутними для громадян України, необхідно нарешті запровадити в Україні загальнообов’язкове соціальне медичне страхування. На розгляді у Верховній Раді України знаходяться відповідні законопроекти, отже, необхідно об’єднати зусилля всіх гілок влади, щоб досягти позитивного результату.

Народні депутати України – члени Комітету наголосили на необхідності покращення взаємодії Мінсоцполітики та Комітету при підготовці та доопрацюванні законодавчих ініціатив Уряду та парламентарів.

За результатами обговорення звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України у 2016 році Комітет прийняв рішення взяти його до відома та схвалив відповідні рекомендації.