Ветерани різних поколінь ініціюють створення Міністерства ветеранів

 

 

29 травня в інформаційному агентстві Укрінформ відбувся круглий стіл з назвою: «Фактична роль громадських організацій у вирішенні проблем ветеранів АТО: сьогодення та перспективи».

Учасники: Леонід Ніколаєнко – виконавчий директор Всеукраїнської Асоціації ветеранів Афганістану та АТО, Ірина Міхнюк – голова правління громадської спілки «Крила 8 сотні», вдова Героя України Олега Міхнюка, Сергій Тріскач - голова ГО «Українська асоціація інвалідів АТО»; Юрій Стеценко – заступник Голови правління Громадської організації «Центр допомоги і адаптації ветеранів, інвалідів, бійців АТО та інших учасників бойових дій»; Микола Станіславський – голова Громадської організації «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій»; Олексій Трубілко – співзасновник та керівник обласного осередку ВПА Калина; Сергій Годний – директор Консалтингової агенції Tribune Communications, модератор; Володимир Люти – голова Правління Громадської організації «Центр допомоги і адаптації ветеранів, інвалідів, бійців АТО та інших учасників бойових дій»; Олександр Маматов - голова Президії ради Всеукраїнської організація інвалідів війни, Збройних сил та учасників бойових дій; Аліна Терехова - волонтер; Володимир Юрченко - громадський діяч; Олександра Тарасова - начальник Управління у справах ветеранів та учасників АТО Мінсоцполітики України; Олександр Козік - учасник ГО "Восьма сотня"; Борис Гончар - Голова "УВО"; Сергій Калитюк - учасник львівської філії ГО "Українська асоціація інвалідів АТО"; В'ячеслав Марченко - заступник Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО; Юрій Ломов - Асоціація ветеранів АТО України; Олександр Тарасюк - учасник ГО "Українська асоціація інвалідів АТО"; Віктор Шевченко - керівник ГО "Внутрішній корпус батальйону "Донбас"; Володимир Примаченко - представник Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО; Сергій Сорокопуд - голова ГО "Товариство інвалідів "Миротворець".

Запрошені: представники органів державної влади, ЗМІ, громадські активісти.

Керівники та представники громадських організацій, які займаються вирішенням проблем ветеранів АТО, ініціюють створення Міністерства у справах ветеранів. а міністерство соціальної політики України не працює належним чином. З такими тезами прозвучало більшість виступів під час круглого столу.

Сергій Заражевський – заворг Всеукраїнської Асоціації ветеранів Афганістану та АТО у своєму виступі закликав присутніх до обєднання навколо ідеї створення в Україні Міністерства ветеранів, як єдиного центрального органу, який би опікувався вирішенням усього комплексу проблем ветеранів, маючи для цього повноваження та ресурси. Нинішня система, коли кілька державних органів мають відношення до питань соціального захисту призводить до того, що вони перекладають відповідальність один на одного а проблеми лише накопичуються.

Цю позицію підтримав серед інших і голова ГО "Українська асоціація інвалідів АТО" Сергій Тріскач "Сьогодні Міністерство соціальної політики не працює на консолідацію волонтерського руху, і псевдопатріоти сьогодні руйнують патріотичний рух. Ми готові звернутися до Прем'єр-міністра з проханням підтримати створення міністерства у справах ветеранів. Також ми хочемо звернутися до міністра соціальної політики і висловити недовіру начальнику департаменту Тарасовій, з пропозицією звільнити її з посади і розформувати комісію, що створена при міністерстві. Висловити недовіру громадській раді, яка створена при Міністерстві соцполітики, яку сьогодні очолює Олексій Ліпіріді", - заявив Тріскач.

У свою чергу присутня на заході начальник Управління у справах ветеранів та учасників АТО Мінсоцполітики України Олександра Тарасова зазначила, що створення профільного міністерства викличе додаткові питання з фінансування.

"Стосовно міністерства. Це гарна пропозиція, щоб звести це питання з центральних органів управління в один орган, але станом на сьогодні надаються багато адміністративних послуг,

виключно органами соціального захисту, які є дуже перевантаженими, неукомплектованими, неякісні і нефахові. Ви знаєте, що багато питань виникає не в міністерстві, а саме на місцевому рівні, на рівні районів, куди ти приходиш за субсидіями, виплатами та іншими видами допомоги. Якщо буде створене міністерство, чи будуть, відповідно, створені такі осередки на місцях? Відповідно, якщо відповідь позитивна, то тоді виникає питання фінансування, адже це буде доволі велика структура", - сказала Тарасова.

Окрім того, представники ГО обговорили проблемні питання фінансування та підтримки їх організацій за рахунок державного бюджету.

Джерело: www.ukrinform.ua