Засідання Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення

На засіданні Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення схвалили низку важливих соціальних питань.
В першу чергу, хочу подякувати колегам за підтримку мого #законопроекту7429 "Про внесення зміни до статті 115 ЗУ "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування". Документ пропонує посилити соціальний захист членів сімей осіб, які загинули або померли внаслідок будь-яких ушкоджень здоров’я, одержаних під час участі у #РеволюціїГідності, надаючи їм право дострокового виходу на пенсію. На сьогодні таких осіб - 30. Законопроект є моєю особистою шаною мужності людей, які брали участь у тих трагічних подіях і загинули. І, вважаю, що ми не повинні рахувати кошти, а підтримати сім’ї людей, які загинули за нашу свободу.

По-друге, і це важливо, схвалено #законопроект6275 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном". Вважаю, що концептуально законопроект готовий, він є збалансованим і повністю готовим до першого читання. Серед основних його положень: посилення захисту українських #заробітчан, збільшення відповідальності несумлінних посередників з #працевлаштування, зобов’язання українських дипломатів опікуватись українцями, які потрапили у біду. Окремо законопроектом доручається центральним органам виконавчої влади забезпечити організацію та реалізацію заходів, щоб наші громадяни не стали жертвами торгівлі людьми.

#Законопроект6258 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи справляння судового збору", яким пропонується надати пільги зі сплати судового збору в усіх судових інстанціях соціально незахищеним верствам населення - пенсіонерам, сиротам, переселенцям і іншим громадянам, для яких така сплата є справжнім тягарем. Вважаю, що такої ж пільги потребують й такі установи, як Фонд соціального страхування, Пенсійний фонд. Оскільки, замість того, щоб витрачати кошти на суди, вони можуть спрямувати їх на виплати. По ФСС сума таких втрат близько 6 мільйонів гривень, по Пенсійному - понад 100 мільйонів гривень. Спробую вирішити це питання до другого читання.