На засіданні Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення заслухали звіт про хід і результати виконання Програми діяльності Кабинет министров Украины у 2017 році (в межах предметів відання Комітету).

Звіт презентував особисто Міністр соціальної політики #АндрійРева.
За результатами схвалили низку рекомендацій. Але, як на мене, головне не це. Головне, що Звіт не включає в себе розділ, присвячений питанням внутрішньо переміщених осіб (#ВПО). Це прикро!
Чотири з членів Комітету є #переселенцями, неодноразово відвідували зону #АТО і на власні очі бачили, як там живуть люди.
Так, є важливим, що протягом року підвищувались розміри допомоги для ВПО, також важливим є й підвищення розмірів допомоги по інвалідності. Але нічого не має про відновлення інфраструктури територій, що зазнали негативного впливу внаслідок окупації; про затвердження Державної програми відновлення і розбудови миру в східних регіонах; про забезпечення прав і свобод ВПО та інших громадян, які зазнали негативного впливу від збройного конфлікту.
Особисто рекомендувала Міністру доповнити звіт відповідними розділами.
Що стосується схвалених рекомендацій, то відзначу деякі з них. 
Підготувати та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі пропозиції щодо:
1. Запровадження професійних пенсійних програм, визначивши категорії осіб, які будуть охоплені накопичувальним пенсійним страхуванням; накопичувальний фонд , який здійснюватиме адміністрування індивідуальних пенсійних рахунків;
2. пенсійного забезпечення громадян України, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, які проживають на окупованих територіях (серед них ті, які відмовились від статусу ВПО, які ніколи не виїжджали на контрольовану територію і т.д.).
3. Підвищення розмірів пенсії певним категоріям громадян України.
І так далі.